Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

shockumbrella

shockumbrella

Gdynia

Krzysztof Kończak - absolwent Wyższej Szkoły Projektowania i Reklamy (wydział rezyserii) w Łodzi oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Łodzkim.
Od połowy lat dziewięćdziesiątych pracował w trójmiejskich stacjach telewizyjnych reazlizując programy o gdańskich artystach. Wyreżyserował szereg krótkometrażowych artystycznych filmów i dokumentów o artystach. Kilka ostatnich lat spędził w Wielkiej Brytanii, gdzie pracował jako fotograf muzyczny. Po powrocie do kraju wspólnie z Maćkiem Łysejko rozpoczął realizację teledysków pod szyldem Shock!Umbrella

Napisz wiadomość do Projektodawcy

109 PLN z 22000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.09.2014.

Trójmiejski Rozkład Jazdy

O projekcie

 

Trójmiejski Rozkład Jazdy będzie opowiadał o fenomenie i sile Trójmiejskiej sceny alternatywnej. Pokażemy ludzi tworzących z pasją, którzy nie poddają się dyktatowi wielkich koncernów muzycznych i z powodzeniem tworzą swój własny niepowtarzalny muzyczny świat. Przedstawimy, jak dzisiejsze zespoły radzą sobie same z promocją; jak nagrywają płyty dla niezależnych wytwórni Trójmiejskich oraz jak wygląda ich praca przy organizowaniu koncertów. Pragniemy również ukazać, jak nowe media pomagają artystom zaistnieć na niezależnym rynku.
Interesuje nas także tworzenie przez muzyków innych rodzajów sztuki, które współistnieją i wzbogacają ich dokonania muzyczne, jak robi to na przykład Marek Rogulski (Rogulus), czy Izabela Sawicka (Izes). Wszystko to zostanie zestawione z ukazaniem pionierów Trójmiejskiej Sceny; z ich zmaganiami związanymi z organizacją koncertów i promocją w czasach komunistycznych. Przypomnimy bunt twórców alternatywy, przeciw ówczesnemu establishmentowi i ich walkę o niezależny wizerunek oraz wzajemną współpracę i walkę z cenzurą. W naszym filmie nie zabraknie również miejsc związanych ze współczesną alternatywą takich jak klub Ucho czy Desdemona i zestawieniem ich z dawnym centrum alternatywy, jak  Dom Kultury Suchanino „Burdl”.

Niezależna scena muzyczna istnieje wszędzie, gdzie ludzie wierzą, że muzyka ma do przekazania coś więcej niż tylko łatwo wpadającą w ucho melodię. Trójmiejska Scena jest na tym tle bardzo silna. Wytycza nowe prądy i inspiruje twórców z innych rejonów kraju – a my to pokażemy !

Film ten nie będzie jedynie zlepkiem wywiadów. Ma opowiadać głównie poprzez muzykę i obraz. Wiele scen będzie zrealizowanych w konwencji teledysku. Zależy nam na utrzymaniu balansu pomiędzy oniryczną wizją, a realizmem. Chodzi przede wszystkim o dobre widowisko muzyczno-filmowe. Równolegle z powstawianiem filmu będziemy umieszczali na facebooku pod szyldem Shock!Umbrella filmowe wywiady z artystami, którzy biorą udział w naszym projekcie. Będziemy również na bieżąco umieszczali zdjęcia z planu i informowali o tym, jak przebiegają prace nad naszą produkcją.

Shock!Umbrella powstała z inicjatywy Macieja Łysejko (montażysty i grafika komputerowego) i Krzysztofa Kończaka (reżysera, operatora). Chodziło o połączenie naszych pasji w jedną spójną całość. Obydwaj lubimy muzykę. Krzysztof pracował wcześniej między innymi, jako fotograf robiący zdjęcia zespołom muzycznym. Postanowiliśmy pójść tym tropem i stworzyć niezależne studio zajmujące się realizacją teledysków. Okazało się, że dość szybko zyskaliśmy sobie dobrą opinię w Trójmiejskim środowisku muzycznym. Pracując z muzykami poznaliśmy ich pasję, radości oraz bolączki z którymi muszą się zmagać, by móc istnieć na muzycznej scenie. Wiedzieliśmy już wcześniej, że alternatywa w Trójmieście jest interesująca, jednak dopiero kiedy zetknęliśmy się bezpośrednio z tym światem zdaliśmy sobie sprawę, jaki potencjał tkwi w ludziach ową scenę tworzących. Zauważyliśmy również, że nie ma właściwie żadnego pełnometrażowego filmu, o zjawisku alternatywnej muzyki w Trójmieście. Postanowiliśmy zatem tą lukę wypełnić. Wówczas poprosiliśmy o współpracę również Michała Michalaka (oświetleniowca i drugiego kamerzystę) , który współpracował już z nami przy pracy nad teledyskami, a jeszcze wcześniej pracował przy niektórych filmach Krzysztofa Kończaka. W takim to składzie rozpoczęliśmy naszą przygodę.

Krzysztof Kończak - absolwent Wyższej Szkoły Projektowania i Reklamy (wydział reżyserii) w Łodzi oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Od połowy lat dziewięćdziesiątych pracował w trójmiejskich stacjach telewizyjnych realizując programy o gdańskich artystach. Wyreżyserował szereg krótkometrażowych artystycznych filmów i dokumentów o artystach. Kilka ostatnich lat spędził w Wielkiej Brytanii, gdzie pracował jako fotograf muzyczny. Po powrocie do kraju wspólnie z Maćkiem Łysejko rozpoczął realizację teledysków pod szyldem shock!umbrella.

Michał Michalak - pasjonat planu filmowego: operator kamery i świetny oświetleniowiec. Pracował w telewizjach Trójmiasta realizując programy oraz newsy muzyczne. Współtwórca wielu niezależnych filmów.

Maciek Łysejko - absolwent filozofii w Toruniu. Twórca niezwykłych wizualizacji graficznych, montażysta i drugi reżyser teledysków.

 

Celem naszym jest realizacja pełnometrażowego filmu dokumentalnego o Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej (filmu którego nikt do tej pory nie zrobił). Film ten ma również pomóc w rozwoju platformy shock!umbrella, która ma na celu promocję muzyki alternatywnej. Dlatego też osoby, które zdecydują się pomóc nam finansowo w realizacji filmu, pośrednio wesprą również samych artystów.

Realizujemy film o niezależnych muzykach za którymi nie stoją wielcy producenci muzyczni, a jedyną formą wsparcia są ich fani. Dlatego też uznaliśmy, że my również powinniśmy pozostać w miarę możliwości niezależni. Dzięki temu, że nie stoją za nami prywatne cele producenckie, nie wyróżniamy żadnego z artystów. Docieramy do nich w sposób bardziej na zasadzie koleżeńskiej, dzięki czemu muzycy są bardziej otwarci na współpracę.

Chcielibyśmy również zdobyć doświadczenie w uzyskiwaniu funduszy przez crowdfunding, ponieważ, jak uważamy jest on niezwykle demokratyczną i uczciwą formą finansowania projektów. Sądzimy, że tego rodzaju działalność stanowi o przyszłości finansowania wszelkiego rodzaju projektów artystycznych, nie w pełni komercyjnych.

W tym momencie mamy już zrealizowane część materiałów z własnych środków. Jednak, by skończyć film potrzebujemy Waszego wsparcia. 22.000 zł pozwoli nam na współpracę z fachowcami w dziedzinie rejestracji i montażu dźwięku, zatrudnienie dodatkowych operatorów kamer, dodatkowy sprzęt oświetleniowy, sfinansowanie procesu obróbki kolorów oraz transport.

Jeżeli przekroczymy tą sumę zrealizujemy film bardziej doskonały technicznie z większą ilością wywiadów, muzyki i zdjęć.                     

Każda osoba, która zasili nasze konto już  po przekroczeniu oczekiwanego przez nas limitu 22.000 zł otrzyma dodatkowo płytę z filmem w specjalnej emisji z bonus material.

Dla osoby, która wpłaci największą ilość pieniędzy powstanie piosenka, a my zrobimy do tej piosenki teledysk!


 

Michał Miegoń z formacji The Shipyard (która nawiasem mówiąc zdobyła środki na wydanie płyty  dzięki platformie PolakPotrafi.pl)

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.09.2014 18:06