Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

MigamyMuzykę

MigamyMuzykę

Olsztyn

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7712 PLN z 6455 PLN

89 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

119%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.01.2015.

Teledyski w języku migowym - warsztaty

O projekcie

Cel projektu

Mamy swoje sprecyzowane marzenie, które na tym etapie jest już konkretnym dążeniem.

W czasie najbliższych ferii zimowych chcemy zorganizować 6 dniowe warsztaty, w trakcie których nagramy dwa teledyski w interpretacji migowej. 

Jeden teledysk do piosenki polskiej drugi do zagranicznej. Wszystkie działania zostały podzielone na etapy. W pierwszym etapie będziemy przygotowywać przekład tekstu wybranych piosenek na język migowy pod okiem tłumaczy z Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych. Kolejny etap to współtworzenie scenografii do teledysku oraz układanie choreografii. Przedostatnim  etapem będą nagrania. Nie mamy jeszcze własnego sprzętu, który zapewniłby właściwą jakość nagrań. Będziemy korzystać z usług fachowców – praktyków. Ostatni etap to montaż materiału. Zobaczymy jak wygląda praca z materiałem filmowym na komputerze. Pewne elementy będziemy próbowali zrobić sami. To będą nasze pierwsze warsztaty, ale w każdych kolejnych chcemy być bardziej samodzielni i niezależni. 

Nagrane teledyski zaprezentujemy na naszym koncie YouTube, oraz na naszym profilu FB. Konto You Tube i profil FB założymy w trakcie trwania warsztatów.

O nas

Jesteśmy młodzieżą niesłyszącą. 

Mieszkamy w województwie warmińsko – mazurskim, w różnych mniejszych i większych miejscowościach. Uczymy się w Olsztynie w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Niesłyszących.

Dla wielu z nas język migowy jest pierwszym językiem, część z nas odczytuje mowę z ust, niektórzy trochę mówią. Nosimy aparaty słuchowe lub implanty aby móc usłyszeć dźwięki otaczającego świata.

Nie chcemy być odbierani jako gorsi tylko dlatego, że mniej słyszymy. Mamy swoje zainteresowania, pasje i marzenia.

 I co może jest zaskakujące … słuchamy muzyki. 

Stworzyliśmy kilkuosobową grupę, której celem jest wykonanie z fachową pomocą dwóch teledysków w języku migowym w czasie jednego tygodnia ferii zimowych.

Różnimy się od Was tylko trochę. Inaczej odbieramy dźwięki. Chcemy pokazać jak potrafimy przeżywać muzykę, jakie emocje wywołują w nas treści piosenek. Myśl o możliwości uczestnictwa w warsztatach migania piosenek i tworzenia teledysków jest niezwykle ekscytująca.

To dla nas bardzo ważne, pewnie bardziej dla nas, niż dla odbiorców bo chcemy zaistnieć w świecie, który wydaje się do nas nie pasować. Głusi chcą przygotować projekt muzyczny? Brzmi niecodziennie prawda? Trochę nieprawdopodobnie, a jednak. Muzyka daje niesamowite możliwości.

 Chcemy:

  • nawiązać kontakt z wykonawcami piosenek wybranych do teledysków 
  • zdobyć nowe umiejętności w zakresie przekładu, interpretacji tekstów piosenek na język migowy
  • zdobyć doświadczenie w zakresie choreografii
  • nauczyć się współpracować i synchronizować nasze działania, 
  • doświadczyć jak to jest brać udział w sesjach nagraniowych
  • współdecydować o końcowym efekcie naszych działań
  • nauczyć się montażu nagranego materiału, dodawania efektów specjalnych
  • chcemy mieć swój 5, 10, 15 minutowy udział w świecie muzyki.

 Chcemy być pomysłowi, kreatywni i pozytywnie Was zaskoczyć.

 

Co będzie efektem działań

W trakcie warsztatów planowane jest nagranie dwóch teledysków w interpretacji migowej. Jednego do polskiej piosenki i jednego do zagranicznej. Bardzo nam zależy, żeby nasze teledyski wywoływały pozytywne emocje, postaramy się pokazać piękno języka migowego. 

Nasze nastawienie 

Entuzjazm, radość, ciekawość. Energii mamy tyle, że chcielibyśmy zaczynać od zaraz. 

Szkolić nas będą specjaliści, któzy mają już za sobą kilka podobnych projektów.

Wsparcie finansowe, otrzymane od Was przeznaczymy na:

Zorganizowanie 6 dniowych warsztatów, w ramach których:

  • zapewnimy uczestnikom nocleg i wyżywienie - Uczestnicy warsztatów pochodzą z różnych mniejszych i większych miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Na co dzień w czasie trwania nauki szkolnej mieszkają w internacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących. Codzienny dojazd uczestników na zajęcia nie byłby możliwy gdyż warsztaty będą miały charakter stacjonarny. 

  • nagranie dwóch videoklipów
  • naukę montażu materiału filmowego
  • kostiumy
  • zakup elementów scenografii

 

Głusi migają muzykę…

… niezależnie w różnych punktach na naszej planecie.

Poniżej prezentujemy przykładową twórczość Głuchych, którzy dzielą się swoją ekspresją w Internecie –> teledyski w interpretacji migowej w amatorskiej stylistyce i w bardziej profesjonalnych odsłonach. 

Just the way you are by Bruno Mars- ASL with Lyrics!

ASL-Katy Perry's "Firework" (HI Def)

Pharrell's "Happy" in ASL by Deaf Film Camp at CM7

Nasze konto YouTube i nasz profil na FB

W trakcie trwania warsztatów planujemy utworzeniu profilu FB naszej grupy, aby na bieżąco umieszczać fotorelacje a także videorelacje z planu naszych warsztatów. Stworzymy też profil na YouTube, zaprezentujemy tam efekt końcowy warsztatów. Planujemy dokumentowanie przebiegu warsztatów aby po ich zakończeniu mógł powstać reportaż. Będzie to wartość dodana projektu.

Na co przeznaczymy nadwyżkę wpłat

Kolejne warsztaty planujemy zrealizować wiosną. Mamy w planach  wieloletnią kontynuację. Marzeniem młodzieży jest poszerzanie dorobku grupy o kolejne migowe interpretacje piosenek. Wkrótce zaczniemy szukać możliwości pozyskania środków na realizację kolejnych warsztatów migania muzyki. 

Podsumowując

Ten projekt jest bardzo ważny dla nas samych oraz dla całej społeczności niesłyszących. Muzyka może być tym co łączy nasze światy. Pokażemy Wam naszą interpretację piosenek w języku migowym.

Opiekunowie warsztatów:

  • Ewa Miller
  • Anna Nowicka
  • Marzena Chwilczyńska-Mazgaj

 

Wspiera nas:

Stowarzyszenie Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu "Pokonać ciszę" działające przy Ośrodku.

Instrukcja dokonywania płatności w 3 krokach

Krok 1

Zarejestruj się na stronie Polakpotrafi. Tylko zalogowany użytkownik może dokonywać płatności na wybrany projekt.

Krok 2

Wybierz kwotę, którą chcesz wpłacić wraz z nagrodą. Następnie wybierz swój bank.

Krok 3

Przejdź na stronę z której logujesz się do swojego banku -> kliknij "Przejdź do banku"

Pamięj aby wykonując przelew wpisać tytuł przelewu  w formacie TR-PP-................. 
Nie musisz pisać nazwy projektu. 

Po dokonaniu płatności w zakładce "wspierają" ukaże się login osoby wspierającej. Nigdzie nie wyświetli się informacja o wysokości dokonanej wpłaty.

Przepraszamy, jeżeli instrukcja jest zbyt prosta. Wykonana została dla osób z mniejszym doświadczeniem w dokonywaniu e-płatności.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.01.2015 18:06